KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11176029
*
nr 1117 6029
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Drickande kvinna, 74x54 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 20:33:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 19:09:55
1
2.000 kr
26/6 03:54:54
2
400 kr
26/6 03:54:54
1
450 kr (Budbetjänt)
26/6 03:56:03
2
500 kr
26/6 03:56:03
1
600 kr (Budbetjänt)
1/7 12:12:00
3
700 kr
1/7 12:12:00
1
800 kr (Budbetjänt)
2/7 09:27:07
4
2.800 kr
2/7 15:15:15
1
Vinnande bud
3/7 17:57:58
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
3 jul
Lars Norrman
SPECIALAUKTION LARS NORRMAN - PROVENIENS KAPTEN BENGTSSON - GALLERI BENGTSSON, STOCKHOLM
Läs mer om Lars Norrman
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: drickande kvinna lars norrman olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:53
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
nr 1117 6029
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Drickande kvinna, 74x54 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 19:09:55 | 1 | 2.000 kr |
26/6 03:54:54 | 2 | 400 kr |
26/6 03:54:54 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
26/6 03:56:03 | 2 | 500 kr |
26/6 03:56:03 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
1/7 12:12:00 | 3 | 700 kr |
1/7 12:12:00 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
2/7 09:27:07 | 4 | 2.800 kr |
2/7 15:15:15 | 1 | Vinnande bud |
3/7 17:57:58 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
3 jul
Lars Norrman
SPECIALAUKTION LARS NORRMAN - PROVENIENS KAPTEN BENGTSSON - GALLERI BENGTSSON, STOCKHOLMLäs mer om Lars Norrman
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: drickande kvinna lars norrman olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:53